Witamy na stronie parafiip.w. Chrystusa Króla w Bolesławcu

piątek 25.06.2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06.2021 - MIOTANI PRZEZ FALE

Podczas życiowych burz Bóg jest w jednej łodzi z nami. Nie śpi.

jezus manoppaulo

Dzisiejsze czytania prowadzą nas przez wichry, burze, zawieruchy aż do spokojnej, bezpiecznej przystani.

Bóg wywołany przez Hioba, oskarżony o brak reakcji, cierpliwie broni swego planu stworzenia i sprawiedliwości. Kolejny raz wszystko porządkuje: Aż dotąd, nie dalej! Tu zapora dla twoich nadętych fal. Gdy uczniowie ze strachu wpadają w panikę i podobnie jak Hiob mają pretensje do Boga: Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy? – Jezus broni się pytaniem: Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary?

Za każdym razem nieszczęście tak bardzo nas zaślepia, że nie widzimy Jego obecności. Mała wiara to sprawia, że wydaje się nam, iż Bóg opuszcza ten świat w chwili kryzysu i próby. Że to, co się dzieje, wymyka się Stwórcy spod kontroli. Panikujemy.

Żeby pokonać ten strach, żeby się nie bać, potrzeba – jak pisze Paweł – żyć w Chrystusie, nie według wzorców tego świata (nie według ciała), nie dla siebie, ale dla Tego, który za nas umarł. Tylko dla Niego. Tylko żyjąc na Jego zasadach, dobijamy do bezpiecznej przystani.

Jutro Niedziela; Ks. Przemysław Śliwiński, Ks. Marcin Kowalski

Ogłoszenia parafialne na bieżący tydzień

Intencje mszalne w tym tygodniu.

Zarządzenie Biskupa Legnickiego

(16 października 2020r.) Mając na uwadze wzbierającą falę zakażeń koronawirusem oraz konieczność uczynienia wspólnot parafialnych miejscami możliwie bezpiecznymi, pragnę zlecić wprowadzenie w życie duszpasterskie naszej diecezji następujących postanowień oraz przypomnieć za­­sady już obowiązujące.

Zasady bezpieczeństwa

zasady bezpieczenstwa

Od 13 czerwca w kościołach może być zajęta połowa miejsc. W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

Trudny czas

Przeżywamy trudny okres w swoim życiu. Możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej, wspólnej modlitwy została ograniczona. Pamiętajmy w tym czasie o naszych Duszpasterzach. Oni są na posterunku. Wspierają modlitwą i posługami swoich parafian. Muszą podołać tym trudnym wyzwaniom

Komunia Św. na rękę

komunia swieta na reke 2

Serce Jezusa, źródło wszelkiej pociechy, zmiłuj się nad nami

LITANIA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.

Modlitwa w intencji osób zarażonych koronawirusem

Panie, błogosław proszę chorym, wszystkim tym, którzy cierpią.
Pokaż im, że przez Twoje cierpienie na krzyżu
każde cierpienie otrzymało sens,
włączone w Twoją mękę i ofiarowane za zbawienie świata.

Dodaj im siły, odwagi i cierpliwości.
Przez Twoją łaskę pozwól im tak jaśnieć miłością w chorobie,
by ich cierpienie przyczyniło się
do przemiany cierpienia innych.

Amen

Adrienne von Speyr  – lekarz

MODLITWA O POKÓJ

(na motywach Listu do Efezjan)

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.