Witamy na stronie parafiip.w. Chrystusa Króla w Bolesławcu

sobota 25.09.2021

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2021 - UWOLNIĆ BOGA

Skrusz wszelkie schematy. Poznaj Boga takiego, jakim jest naprawdę.

Jezus_dziecko

Liturgia Słowa pokazuje dwa kryzysy. Izraelici nie rozumieją drogi do wolności, jaką prowadzi ich Bóg (PIERWSZE CZYTANIE). Zaufanie Bogu ustępuje tęsknocie za przeszłością. W EWANGELII uczniowie sądzą, że na podstawie tego, co widzieli i usłyszeli od Jezusa, potrafią już podjąć dobrą decyzję, w Jego duchu: karcą kogoś, kto nie będąc z nimi, wyrzucał złe duchy. A jednak po raz kolejny się mylą.

Obie historie łączy nie tylko kryzys. I Jozue, i Mojżesz próbują zabronić działalności w imię Pana komuś, kto nie spełnia koniecznego – w ich opinii – kryterium. Kto nie jest przeciwko nam, jest z nami – rozstrzyga Jezus.

Także od pychy broń swojego sługi (PSALM) – kto wie, czy te słowa to nie klucz do dzisiejszej Ewangelii. Pycha to zamknięcie obrazu Boga w schemacie własnych kryteriów. Kroczyć za Jezusem oznacza kruszyć własne schematy, by w końcu poznać Boga takiego, jakim jest naprawdę.

Jutro Niedziela; Ks. Przemysław Śliwiński, Ks. Marcin Kowalski

Ogłoszenia parafialne na bieżący tydzień

Intencje mszalne w tym tygodniu.

Nowy Biskup Legnicki

Bp Andrzej Siemieniewski, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, został 28 czerwca 2021 r. mianowany przez Ojca Świętego Franciszka 4. biskupem legnickim. Ingres do Katedry Legnickiej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się w poniedziałek 20 września.

Zasady bezpieczeństwa

zasady bezpieczenstwa

Od 13 czerwca w kościołach może być zajęta połowa miejsc. W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

Trudny czas

Przeżywamy trudny okres w swoim życiu. Możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej, wspólnej modlitwy została ograniczona. Pamiętajmy w tym czasie o naszych Duszpasterzach. Oni są na posterunku. Wspierają modlitwą i posługami swoich parafian. Muszą podołać tym trudnym wyzwaniom

Komunia Św. na rękę

komunia swieta na reke 2

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu

PRZYJMIJCIE MATKĘ BOŻĄ...

Modlitwa w intencji osób zarażonych koronawirusem

Panie, błogosław proszę chorym, wszystkim tym, którzy cierpią.
Pokaż im, że przez Twoje cierpienie na krzyżu
każde cierpienie otrzymało sens,
włączone w Twoją mękę i ofiarowane za zbawienie świata.

Dodaj im siły, odwagi i cierpliwości.
Przez Twoją łaskę pozwól im tak jaśnieć miłością w chorobie,
by ich cierpienie przyczyniło się
do przemiany cierpienia innych.

Amen

Adrienne von Speyr  – lekarz

MODLITWA O POKÓJ

(na motywach Listu do Efezjan)

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.