Grupa Czcicieli Sługi Bożego Ks. Antoniego Dujlovića w parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Ocicach, za zgodą Proboszcza, organizuje każdego 10 dnia miesiąca o godz.18:00 w kościele parafialnym w Ocicach spotkanie modlitewne z Mszą Św. Na to spotkanie w ramach duchowego przygotowania do beatyfikacji zapraszamy wszystkie osoby, którym na sercu leży troska o dobro Kościoła, którego fundamentem są ludzie oddający swoje życie za wiarę i miłość do Boga i człowieka. Podczas Mszy Św. nauki będą głoszone także przez zaproszonych kapłanów. Serdecznie zapraszamy. Ks. Stefan Dombaj,  Bolesławiec 24.06.2020

Uroczystość dwóch największych Apostołów - Piotra i Pawła Kościół obchodzi 29 czerwca. Św. Piotr był uczniem wybranym przez Jezusa do pełnienia posługi prymatu w Kościele. Gorliwość misyjna św. Pawła sprawiła, że bardzo wielu miejscach głosił Ewangelię i zakładał Kościoły. Zyskał miano "Apostoła Narodów". Obaj przez swoje męczeństwo są związani z Rzymem.

Uroczystość Bożego Ciała w tym roku, ze względu na ograniczenia związane z epidemią, miała odmienny charakter. Nie odbyła się jedna procesja po ulicach naszej parafii. Po każdej mszy św. wierni uczestniczyli w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Po jej zakończeniu odmawiano Litanię do Serca Pana Jezusa, po której następowało błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Na zdjęciach procesja po mszy o godz.19

 

Dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej Oxpress w Bolesławcu zatrudni katechetę (nauczyciela religii) w wymiarze 20 godzin tygodniowo w roku szkolnym 2020/21. Wszelkich informacji w tej sprawie udziela Dyrektor szkoły w Bolesławcu przy ulicy Aleja Tysiąclecia 48.

Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.