Wszyscy mamy uszy, ale często nawet ci, którzy mają doskonały słuch, nie są w stanie usłyszeć drugiego człowieka. W rzeczywistości istnieje wewnętrzna głuchota, gorsza od fizycznej. Słuchanie – w istocie – nie dotyczy tylko zmysłu słuchu, ale całej osoby. Prawdziwym miejscem słuchania jest serce pisze papież Franciszek w orędziu na 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu,  obchodzony w trzecią niedzielę września. (Tekst orędzia)

Na dzisiejszych,  niedzielnych mszach św.  żegnamy naszego wikariusza - ks. Bartłomieja Marandę, który po pięcioletniej posłudze kapłańskiej przechodzi do parafii Matki Bożej Królowej Polski i Św.Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze. Pragniemy serdecznie za nią podziękować; modlimy się i życzymy, by w następnej wspólnocie parafialnej z Bożą łaską, mógł z radością spełniać swoje kapłańskie posługiwanie. Bóg zapłać za  wyświadczone nam dobro!

W niedzielę 19.06, podczas mszy św. o godz.19, modliliśmy się w intencji ks. Zbigniew Żądło - zmarłego 30 lat temu kapłana pochodzącego z naszej parafii. Mszę koncelobrowało 11 księży - kolegów z rocznika seminaryjnego  ks. Zbigniewa. Kapłani spotykają się corocznie w tym dniu w naszej parafii i modlą się za duszę zmarłego. Piękny i budujący przykład solidarności kapłańskiej.

Ksiądz Zbigniew zmarł miesiąc po otrzymaniu święceń kałańskich. Pochowany jest na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu.

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Józefowi Pokładkowi za ufundowanie dla kościoła 40 książeczek do nabożeństwa . Modlitewniki wyłożone są na stoliku przy wejściu do świątyni. Każdy może skorzystać z książeczki w czasie obecności w kościele. Prosimy, po skończonym nabożeństwie, o odkładanie modlitewników na swoje miejsce.

W czwartek 16.06.2022 obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Najstarsza nazwa tej uroczystości brzmiała "festum Eucharistiae" - "święto Eucharystii". Przez ostatnie dwa lata żyliśmy nadzieją, że Chrystus w Najświętszym Sakramencie przejdzie ulicami naszej parafii i pobłogosławi nas, nasze domostwa i miejsca pracy. Doczekaliśmy się tej chwili. O godzinie 1100 została odprawiona uroczysta  Msza Św. Myślą przewodnią homilii była Wielka Tajemnica Wiary. W centrum tego podniosłego świętowania jest On, Chrystus - ukryty w małym kawałku chleba: Początek i Koniec wszystkiego, Droga ludzkiego pielgrzymowania przez doczesność do wieczności. Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

Po mszy poszliśmy w procesji do czterech ołtarzy usytułowanych  w miejscach, obok których codzinnie podążamy.

Serdeczne podziękowania  wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i radosnego świętowania.

Zdjęcia z przebiegu uroczystości umieszczone są w Galerii.