W Trzecią Niedzilę Wielkanocną - w naszej Parafii miała miejsce uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej przez  grupę 25 dzieci. Niech słowa Jezusa z dzisiejszej ewangelii, skierowane do Piotra - 'Pójdź za mną'  staną się mottem życiowym dla tych młodych ludzi.

Zdjęcia z uroczystości w Galerii

"Zmartwychwstały Chrystus zawiera w sobie nowe człowieczeństwo:
ostateczne, wspaniałe tak Boga wobec nowego człowieka.
Co prawda ludzkość żyje jeszcze w starym,
ale wykracza już poza to stare,
żyje, co prawda, jeszcze w świecie śmierci,
ale wykracza już poza śmierć,
żyje jeszcze w świecie grzechu,
ale jest już ponad grzechem.
Noc jeszcze nie minęła,
ale już dnieje."
(D. Bonhoeffer)

Zdjęcia z uroczystości Galeria

To czyńcie na moją pamiątkę... Czy Bóg ma iść za mną, czy ja mam iść za Bogiem? Wszyscy jesteśmy kapłanami. Trzy myśli z dzisiejszej homilii ks.Proboszcza

Zdjęcia z uroczystości Galeria

A co dzieje się dzisiaj ze mną, który przyjąłem chrzest? Czy jestem pod krzyżem Chrystusa? Czy wiem, po co tam trzeba stanąć? Czy pod Jego krzyżem jest dla mnie miejsce? Czy wiem, czym dla mnie jest krzyż Chrystusowy?

Krzyż Chrystusa nie może być atrakcją mojego życia, musi być jego istotą. Jeśli nie zrozumiem motywu ofiary Chrystusa - największej i najgłębszej milości, jaką może Bóg obdarować człowieka - to na nic to wszystko, za czym biegnę w swoim życiu. Czy rozumiesz krzyż, ofiarę i grób? Jeśli nie pójdziesz do grobu przez krzyż, tylko go pominiesz - Twój grób będzie wieczny. Jeśli pójdziesz do swego grobu przez krzyż, to Twój grób będzie za chwilę pusty. Bo grób przez krzyż, to zmartwychwstanie.

Dzisiaj, w kolejny Wielki Piątek naszego życia postrzegamy świat, który zgubił po drodze krzyż Chrustusa i dlatego  trzeba ten krzyż odnaleźć w życiu na nowo, jako ołtarz Ofiary.

Czy byłem w stanie  stanąć pod krzyżem Chrystusa? Czy jestem tak mocny, tak silny w swojej wierze, tak mądry w swoim przekonaniu, że zdobyłem się na to, by stanąć pod krzyżem Chrytsusa, wiedząc po co i dlaczego Chrystus umarł na krzyżu?

(fragment homilii wielkopiątkowej)

Zdjęcia z uroczystości Galeria

W naszej parafii  można  wesprzeć uchodźców, obecnych wśród nas, nabywając kubeczek wsparcia Ukrainy w cenie 18 zł.

kubek1

kubek2