W niedzilę 6 września w naszej Parafii odbyła się uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej przez naszych najmłodszych Parafian. Niezwykły i błogosławiony jest czas pierwszych komunii, bowiem Syn Boży przychodzi do czystych, dziecięcych serc, podarowując im szansę na nowe, lepsze życie. Jezus błogosławi całej rodzinie, więc skutecznie wykorzystajmy ten dar.
Niezwykle poruszająco o swojej Pierwszej Komunii Świętej mówił w Watykanie podczas spotkania z dziećmi papież Benedykt XVI. „Zrozumiałem, że Jezus przyszedł do mojego serca, odwiedził właśnie mnie. I że jest to dar miłości, który rzeczywiście wart jest więcej niż wszystko inne, co może dać mi życie. (…) Mam nadzieję, że również dla was wszystkich I komunia, którą przyjmiecie będzie początkiem przyjaźni z Jezusem na całe życie”.