W niedzielę 3 lipca br. gościliśmy w naszej parafii siostrę M.Damianę Czogała, Szensztacką Siostrę Maryi, krajową koordynatorkę Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. Od 13 lat, jako inicjatywa Ruchu Szensztaciego działają w naszej parafii cztery kręgi rodzin, w których Pielgrzymująca Matka odwiedza domy rodzin naszej parafii.

Na wszystkich Mszach świętych niedzielnych siostra M.Damiana, w nawiązaniu do słów Ewangelii oraz w oparciu o świadectwa rodzin związanych z Apostolatem, ukazywała nam wartość kroczenia w życiu codziennym drogami Maryi i Jezusa. Tak, jak dwa tysiące lat temu Maryja niosła rodzinie Chrystusa i czyniła to przez wieki, tak i dziś daje nam Chrystusa i prowadzi nas do Niego. Uczy nas głębokiej wiary i jest naszym Drogowskazem.

Po każdej Mszy świętej osoby zainteresowane ta formą pogłębienie życia religijnego i rodzinnego spotkały się z siostrą i zadeklarowały chęć przyjmowania Pielgrzymującej Matki Bożej raz w miesiącu w swoim domu. Spotkanie z siostrą ubogaciło nas duchowo i zachęciło do czynnego świadczenia i dzielenia się naszą wiarą.

Teresa Szyjkowska