W czwartek 16.06.2022 obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Najstarsza nazwa tej uroczystości brzmiała "festum Eucharistiae" - "święto Eucharystii". Przez ostatnie dwa lata żyliśmy nadzieją, że Chrystus w Najświętszym Sakramencie przejdzie ulicami naszej parafii i pobłogosławi nas, nasze domostwa i miejsca pracy. Doczekaliśmy się tej chwili. O godzinie 1100 została odprawiona uroczysta  Msza Św. Myślą przewodnią homilii była Wielka Tajemnica Wiary. W centrum tego podniosłego świętowania jest On, Chrystus - ukryty w małym kawałku chleba: Początek i Koniec wszystkiego, Droga ludzkiego pielgrzymowania przez doczesność do wieczności. Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

Po mszy poszliśmy w procesji do czterech ołtarzy usytułowanych  w miejscach, obok których codzinnie podążamy.

Serdeczne podziękowania  wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i radosnego świętowania.

Zdjęcia z przebiegu uroczystości umieszczone są w Galerii.